Zastosowanie komputerow evoc w bankomatach

wpis w: Aplikacje | 0

Prezentacja systemu – Evoc – ATM


Wraz z rozwojem informatyzacji i sieci komputerowych, bankomaty (Automatic Teller Maszyna (ATM), zajmują coraz ważniejsze miejsce w usługach bankowych.
Stopniowy wzrost wagi usług automatycznych sprawił, że w tej chwili spełniają one bardzo ważną rolę w usługach bankowych. Bankomaty można znaleźć bardzo często, m. in. w supermarketach, hotelach, przy barach szybkiej obsługi, szkołach, szpitalach, stacjach benzynowych i parkingach. Coraz więcej ludzi jest zachęcanych do używania wygodnych i szybkich usług związanych z bankomatami. Wybór konkretnej maszyny jest najczęściej oparty o porównanie wydajności i szybkości samego systemu, kosztów operacyjnych, poziomu zarządzania, mówiąc krótko na rentowności rozwiązania.

3

Zasada działania – bankomaty

Bankomaty, wysoko wyspecjalizowany system, realizujący automatyczne usługi, wykorzystujący magnetyczne oraz elektroniczne karty. Posiada mnóstwo różnych funkcji, wliczając w to wpłacanie i odbiór gotówki, wgląd do salda, transfer środków, sprawdzenie depozytu, pośredniczenie w transakcjach itp. Maszyny te obsługują karty kredytowe i debetowe, dzięki czemu możliwe są niektóre operacje, takie jak te, wyżej wymienione, a także: płatności mobilne, zmiana hasła, zakup akcji.

Przykładowa konfiguracja systemu

PC: MEC-9003
Płyta główna: EC9-1816L2NAR
Konfiguracja: Intel i5 750 2.66GHz / 4GB / 320GB
Wbudowany komputer MEC-9003 jest rdzeniem systemu ATM.

Jego zadaniem jest realizacja funkcji związanej z operacjami logicznymi i zarządzaniem bezpieczeństwem, dzięki czemu znacząco usprawniono niezawodność, użyteczność i możliwości dalszej rozbudowy systemu.

Ocena systemu

System bankomatów wspomaga dalszy rozwój usług bankowych realizowanych całodobowo oraz umacnia całą rzeszę usług dodatkowych. MEC-9003 wzmacnia konkurencyjność całego systemu bankomatów i pomaga w realizowaniu automatyzacji usług bankowych. Działając bezprzerwowo zapewnia usługi takie jak wpłata i wypłata środków, dostęp do konta, zmiana hasła, realizacje operacji w sieci bankowej, oferując ponadto pewne środki bezpieczeństwa.

Schemat systemu

Schemat systemu - ATM

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta: www.evoc.com lub w dziale handlowym firmy Elhurt (oficjalnego dystrybutora firmy Evoc)