zastosowanie komputerów evoc w bankomatach

EVOC system do wyważenia osi, kół pociągów

Technologia automatyki przemysłowej jest powszechnie stosowana w detekcji, sterowaniu, optymalizacji, planowaniu, zarządzaniu i podejmowaniu decyzji w procesach produkcyjnych w celu poprawy jakości produktów i produkcji, oraz obniżenia kosztów i zapewnienia bezpieczeństwa. System automatyki przemysłowej składa się głównie z trzech części: oprogramowania, sprzętu i systemu. Jedną z kluczowych ról w systemie odgrywa komputer przemysłowy (IPC), rdzeń urządzeń automatyki przemysłowej oraz podstawowej infrastruktury dla branży informatycznej. Obecnie IPC jest siłą napędową innowacji w automatyce przemysłowej i rozwoju wielu gałęzi przemysłu.

Przykład: system wyważania kół

System wyważania kół jest rodzajem urządzenia do pomiaru wartości asymetrii i lokalizacji osi obrotu wirnika. Gdy wirnik obraca się wokół swojej osi, a masa do osi dystrybuuje asymetrycznie, wytwarza siłę odśrodkową. Ten rodzaj asymetrii siły odśrodkowej powoduje odkształcenia osi wirnika i wibracje, generuje hałas i pogłębia ścieranie osi, co poważnie wpływa na wydajność i trwałość produktu. Wyważarka koryguje wartość niewyważenia wirnika według danych pomiarowych. Poprawia masę dystrybucji do osi wirnika, w taki sposób, aby utrzymać siły drgania wirnika i drgań spowodowanych na oś w dopuszczalnym zakresie. Dlatego jest niezbędnym urządzeniem do redukcji drgań, poprawy wydajności i jakości.

Kolej wysokiej prędkości wymaga pociągów zbudowanych z wysokiej klasy podzespołów. Koło jest ważną częścią pociągu. Akumulacja wielkości niewyważenia koła jest jednym z kluczowych czynników określonych wibracji pociągu. Silne wibracje pociągu pojawiają się, gdy wartość równowagi kołowej, mimośrodowość i różnica średnicy tej samej pary kół przekracza wartość graniczną. Różnica średnicy tej samej pary kół i mimośrodu muszą być ściśle kontrolowane w dopuszczalnym zakresie, a równowaga wartości dynamicznej powinna wynosić ponad 50 g/m. Poważne wibracje pojazdu przy dużych prędkościach mogą powodować, że z przepustnicy ciśnienia oleju wycieka olej, sprężyna nie dociska osi i tak dalej, co w efekcie pogarsza jakość prowadzenia pojazdów kolejowych.

Charakterystyka systemu:

1) Łatwy w obsłudze. Automatyczny pomiar wagi w połączeniu z systemem frezowania, automatyczne przeniesienie wartości pomiaru na tor obróbki,

2) Wysoka precyzja i niezawodność. Automatyczna ochrona sprzętu i frezów przed przypadkowym wyłączeniem lub frezowanie z uwzględnieniem starzenia się frezów,

3) Przyjęcie pneumatycznej technologii sterowania i kontroli zestawów kołowych pociągu,

4) Wyświetlanie danych na jednym ekranie, automatycznie drukowanie raportów i zapis danych

Zasada działania:

System jest podzielony na dwie części: pomiar balansu i obróbki zestawów kołowych, oba są kontrolowane przez jeden komputer przemysłowy. Oparty na tej samej podstawie, zestaw kołowy pociągu jest kontrolowany za pomocą technologii pneumatycznej. Bilans obejmuje: pomiar prędkości obrotowej przetwornika, przetwornik drgań, ciśnienie oleju w urządzeniu, wspornika wrzeciona silnika, wrzeciono, urządzenia pomiarowe oparte o zestaw kart komputerowych, jak również odpowiedni program pomiarowy. Koło jest mocowane do uchwytu przez pneumatyczny system podawania. Pompa oleju rozpoczyna dostarczania oleju hydraulicznego, silnik krokowy napędza wrzeciono, które poprzez sprzęgło obraca koła. Po osiągnięciu pewnej prędkości obrotowej, sprzęgło jest odłączane i rozpoczyna się dynamiczny pomiar asymetrii. Po całkowitym pomiarze, urządzenia włącza hamulec, aby zapobiec obracaniu się koła i wykonuje obróbkę zestawów kołowych według danych z przeprowadzonych pomiarów.

Obróbka koła skupia się głównie na procesie frezowania zewnętrznej powierzchni koła. System obróbki koła składa się z frezarki, obrotowego noża i czujnika lokalizacji asymetrii.

Schemat blokowy:
Konfiguracja systemowa:

Komputer: IPC-820 / PCI-6110E5 (ATX)

Płyta główna: FSC-1817V2NAR

Konfiguracja: I3-2120 / 4GB RAM / 1TB HDD

I/O karty: PCI-16P16R

PCI-16P16R: 16-bitowy, steruje przekaźnikiem silnika start/stop, ruch silnika start/stop, oś główną ruchu silnika start/stop; 16-bitowe wejścia cyfrowe do kontroli sygnałów on-off.

Ocena systemu:

Dynamiczny system korygowania asymetrii kołowej łączy pomiar balansu dynamicznego i jego przetwarzania. Ma zalety wysokiej precyzji przetwarzania, niskich koncentracji naprężeń po obróbce, wysoki poziom automatyzacji, wysoką wydajność produkcji i tak dalej.

 

Rekomendowane produkty:
”Więcej”

EVOC Office Network Solution

Integrated Business Management and Office Network Solution

System Introduction

Along with the advent of information era and rapid growth of society information, it is impossible for people to use traditional method to deal with huge amount of information. So it has become an inevitable trend to change traditional business mode into an automatic and electronic one, which is also called office automation.

”Więcej”

EVOC komputery typu Box używane w systemie TFDS

Wspierając modernizację i budowę transportu kolejowego firma Evoc proponuje rozwiązania służące do wzmocnienia zarządzania transportem i poprawy jego poziomu technicznego. Celem jest połączenie kontroli konkretnych pociągów i punktów obsługi w oparciu o zmiany organizacji transportu w celu uproszczenia procedur operacyjnych. Promowanie przejścia od kontroli człowieka do kontroli maszyn, od statycznego do dynamicznego wykrywania i stopniowego rozdzielenia konserwacji i naprawy, jak również zoptymalizowane połączenia na styku człowiek - maszyna. Do przeprowadzenia operacji wykrywania błędów w czasie rzeczywistym ruchu pociągów, pomóc mają punkty kontroli i obsługi, które zwiększą współczynnik wykrywania błędów i zastąpią kontrolę przeprowadzaną przez ludzi na rzecz kontroli z wykorzystaniem komputerów. Do tego celów używany jest system TFDS (Trouble of Moving Freight Car Detection System). System wykorzystuje technologie wizyjne do dynamicznego wykrywania kluczowych elementów związanych z bezpieczeństwem ruchu.

TFDS to inteligentny system, który integruje usługi cyfrowego szybkiego gromadzenia, przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym oraz precyzyjnego rozpoznawania wzorca. Zastosowanie systemu TFDS realizuje przejście od "ręcznego wykrywania i konserwacji" do "wykrywania komputerowego i ręcznej konserwacji". To zmniejsza intensywność pracy inspektorów kolejowych, poprawia wydajność transportu i zwiększa bezpieczeństwo transportu. System TFDS wykorzystuje kamery wideo dużej prędkości do zbierania zdjęć jadącego pociągu, analizuje i przetwarza je przy użyciu komputerów. System rozpoznaje prędkość i rodzaj pociągu, przechowywuje obrazy kluczowych części pociągu i może wyświetlać je na ekranach dyspozytorów jak również przesyłać je do druku. Ponadto analizuje obrazy porównując ze wzorcem pod kątem wad, pęknięć części i akcesoriów pociągu (takich jak wózek pojazdu, hamulec, pantograf, etc.) w ten sposób można sprawdzić dynamicznie pociąg.

Zasada działania:

System składa się z dwóch części: stacji akwizycji danych i kolejowego centrum detekcji. Na poboczu toru, stacja akwizycji obrazu składa się z czujnika koła, kolejowego systemu identyfikacji numeru, serwera komunikacji, serwera grafiki, szybkiego urządzenia akwizycji obrazu, urządzenia kompensacji źródła światła, urządzenia ochrony urządzeń przytorowych i sprzętu transmisyjnego sieci. Centrum wykrywania punktów kontrolnych składa się z urządzeń transmisji sieciowej, serwera sieciowego i terminalu przeglądania obrazów. Funkcje realizowane przez system są następujące:

Charakterystyka systemu:
 1. Automatyczne wykonywanie zdjęć krytycznych części pociągu,
 2. Analiza obrazów i wskazanie słabych punktów, błędów popełnionych na linii człowiek - maszyna,
 3. Automatyczna identyfikacja pociągu, numer, typ, liczba osi, wagonów,
 4. Automatyczne wykrywanie prędkości jadącego pociągu,
 5. Czytanie numer pociągu bezpośrednio z systememu Automatycznej Identyfikacji Sprzętu (AEI),
 6. Automatyczne generowanie raportów powszechnie stosowanych przez inspekcję ruchu kolejowego i punkty usługowe,
 7. Inteligentna identyfikacja niektórych usterek,
 8. Realizuje rolę scentralizowanego systemu wymiany informacji i ostrzegania.

W zależności od potrzeb i specyfiki kolejowych przewozów towarowych, system musi spełniać następujące wymagania:

 1. Wiele portów I/O;
 2. Wysoka częstotliwość pracy zegara procesora, do przetworzenia dużej liczby obrazów;
 3. Gigabajtowa transmisja sieciowa do szybkiego i sprawnego przekazywania danych do serwerów;
 4. Bezobsługowe aplikacje wymagają wyjątkowej stabilności pracy i pewności odzyskania danych w przypadku awarii,
 5. Silne wibracje przy szynie wymaga doskonałej odporności na wibracje.

 

Konfiguracja systemowa:

EVOC posiada dedykowaną serię komputerów dla aplikacji 5T (THDS, TADS, TPDS, TFDS, TCDS) które mogą być używane w systemie TFDS. Specyfikacje produktów są następujące:

 • Wymiary: 177mm (H) x 482mm (szer) x 452mm (D)
 • Procesory serii Core ™ 2 Duo 2.4G / 2.5G / 2,6 g / 2.8G / 3,0G (opcjonalnie)
 • Pamięć: 2/4 GB (opcjonalnie)
 • Dysk twardy: 500 GB
 • SSD: 2 GB SATADOM
 • Napęd optyczny: 18xDVD (opcjonalnie)
 • Sieć LAN: 2 porty RJ45 1Gbps do podłączenia szybkich kamer sieciowych,
 • Standardowe porty I/O: 2 port szeregowy RS-232
 • Backplane kompatybilna z 13-i 14 gniazdowymi płytami wspierającymi standard ISA / PCI / PCI-E ułatwiającymi rozbudowę magistrali i wygodne użycie kart akwizycji obrazu.
 • Panel przedni: z ekranem LCD, monitoring w czasie rzeczywistym temperatury i zasilania / wyświetlacz stanu pracy HDD etc.,
 • Zasilanie: zasilanie obsługuje gniazdo PS/2
 • Inne: dwa pasy mocujące Anti-Shock
 • Obudowa: z panelem sterującym zamykanym na zamek i klawiaturą dla obu interfejsów przedniego i tylniego.
 • System: Windows XP/7/8.1 Embedded

 

Ocena systemu:

Estetyczne i przemysłowe wzornictwo komputerów firmy Evoc dostosowane do zastosowań zewnętrznych, mogą zaspokoić szczególne potrzeby systemu kolejowego:

 1. unikalny system magistrali EPI bez złącz typu "gold finger", zastępując je nowymi, zapewniającymi kontakt 360 stopni, odporność na kurz, solidną konstrukcję, odporność na wibracje. Dlatego komputery typu box EVOC idealnie nadają się do pracy w środowisku drgań występujących na kolei,
 2. Produkty mają dużą funkcjonalność, w pełni wspierają dogodne połączenia z różnych kart kontrolnych, kart I/O, kamer,
 3. Produkty obsługują naprawdę wysoką wydajność Dual Gigabit Ethernet, który zapewnia doskonałe środowisko sieciowe dla systemu TFDS.
 4. Produkty wspierają systemy operacyjne Windows XP/7/8.1 Embedded i obsługują funkcję zabezpieczenia systemu EWF, które są specyficzne dla systemów wbudowanych, a tym samym spełniają wymagania bezobsługowych aplikacji o wysokiej stabilności i niezawodności;
 5. Produkty wspierają system SATADOM pozwalające zainstalować wbudowany system operacyjny w module i oddzielić całkowicie od systemu przechowywania danych, co zapewnia stabilność systemu,
 6. Wbudowany watchdog wysyła sygnał zerowania przez złącze DB9. Użytkownicy mogą kontrolować automatyczny restart systemu poprzez oprogramowanie komputera lub sygnał zewnętrzny, który spełnia wymagania dla polowego systemu samodzielnego odzyskiwania danych.

Proponowane produkty:

 

”Więcej”

 

 

Może zainteresuje Cię również...

© 2017 Elhurt - Evoc - komputery przemysłowe | Page by: M.Ch.